Panel „NISOL“ je určen na stavbu jednosměrných a obousměrných nosníků v betonu odlévaných přímo na stavbě. Jeho cílem je vytvořit odlehčené izolované podlahy, umožnit snadnou instalaci a zkrátit dobu výstavby.

NISOL se skládá z EPS-RF 80 kPa (samozhášivého seizmického expandovaného polystyrenu), speciálně tvarovaného na vytváření T-paprsků s proměnlivou tloušťkou, šířkou a středovou vzdáleností. Tato jeho všestrannost umožňuje odlévat desky přímo na místě. Na vnější straně listu je již připravena elektricky svařovaná síťka s tenkým průměrem, která splňuje funkci omítkového držáku.
Konstrukční fungování desek Nidyon je podobné tradičním deskám z cihel a betonu odlévaných na místě. Díky extrémní lehkosti EPS však podlahy Nidyon váží v průměru o 20 % méně. Výsledkem je odlehčení celé konstrukce, a tedy i ušetření výztuže. Díky vysokým izolačním vlastnostem EPS jsou zaručeny optimální a přizpůsobitelné tepelné vlastnosti.

V budovách vyrobených s nosnou konstrukcí Nidyon je uspořádání desek se spojovacími uzly se svislými panely stejné technologie zařízené tak, aby se dosáhlo dokonalé stavební kontinuity a izolace. Eliminovaly se tepelné mosty, a tím se optimalizoval termoakustický výkon.