Potřebujete pomoci, poradit, nebo máte nějaké dotazy?

Níže naleznete odpovědi na nejčastější dotazy. V případě, že máte další dotazy, neváhejte nás kontaktovat.

Proč bych si měl/a vybrat právě Nidyon?

Nidyon se již 30 let věnuje vývoji panelů. Zaměřuje se na výzkum, konzultaci s odborníky a zlepšování stavebních materiálů. Důležitá pro nás není pouze struktura, ale také izolace budovy.

Co je to EPS a nakolik je bezpečný?

Expandovaný polystyren je ropný derivát s nízkou hmotností. Vzniká průmyslovým procesem, během kterého se z ropy získávají malé kuličky, ke kterým se přidává uhlovodík. Při kontaktu s vodními parami s teplotou nad 90°C se tento uhlovodík roztáhne až na 20 – 50ti násobek svého objemu. Během tohoto procesu se uvnitř kuličky vytvoří struktura, která zadržuje vzduch, a tím poskytuje tepelnou izolaci. Tyto kuličky se pomocí spékání a opětovného vystavení vodním parám spojí do homogenního bloku.

EPS si uchovává dobré mechanické vlastnosti i při velmi nízkých teplotách, má nízkou elektrickou vodivost, je bez zápachu a z chemického hlediska je odolný vůči zásadám, kyselinám, solným roztokům a většině organických sloučenin. Na budovách izolovaných EPS se netvoří plísně. EPS je však zároveň prodyšný a propouští vodní páru, ale ne vodu.

Škodí EPS životnímu prostředí?

Expandovaný polystyren je netoxický a je 100 % recyklovatelný. Je možné ho umlít a promíchat s panenským expandovaným polystyrenem, čímž vzniknou nové obalové a odlehčovací komponenty pro stavbu.

Jak šetří EPS životní prostředí a jaké jsou náklady na jeho výrobu?

Jeho použití šetří mnohem více energie, než se spotřebuje při jeho výrobě. Každý kilogram oleje použitého na výrobu EPS ušetří za 50 let 150 kg oleje. Jeho netoxické a anorganické vlastnosti se v průběhu času nemění, zajišťují trvanlivost a udržitelnost životního prostředí. O tomto materiálu existuje mnoho předsudků a stále je jen málo lidí, kteří si uvědomují výhodu poměru výrobních nákladů a jeho recyklovatelnosti.

Co nám zaručuje nedostatek kondenzace?

Budovy z našeho materiálu nemají problém s kondenzací, což potvrdil i výzkum univerzity v Bologni. Ani budovy postavené systémem Nidy, jež jsou starší než 25 let, neprokázaly žádný výskyt kondenzační plísně.

V čem se liší Nidyon od ostatních stavebních systémů?

Existuje několik konstrukčních systémů, které se Nidyonu podobají. Bližší analýza však ukazuje, že Nidyon se od nich liší následovně:

– Systém Nidyon byl testován univerzitními institucemi a vyhověl přísným předpisům o úspoře energie a akustické odolnosti. Získal certifikaci na povrchovou kondenzaci ve stěnách a podlahách, která bývá častou příčinou občanských sporů.

– Konstrukce Nidyon jsou navrženy tak, aby vydržely i prudké zemětřesení.

– Nidyon poskytuje projektantům a společnostem pomoc ve všech fázích projektování a výstavby.

– Na rozdíl od všech konstrukčních systémů odlévaných na staveništi, se v případě Nidyonu můžete spolehnout na přesné umístění tyčí ve stěnách, protože ty se vyrábějí v továrně pomocí elektricky svařovaných spojů.

– Rychlost: V L’Aquile jsme postavili 7 budov s celkově 168 apartmány v rámci C.A.S.E. (2008) po zemětřesení v Abruzze. Stavba nosných konstrukcí těchto budov (se třemi podlažími) byla dokončena za pouhých 18 dní. Dodávka bytů „na klíč“ se uskutečnila pouze 72 dní po zahájení prací. Aktualizace 2019: Pozorováno, že ačkoli byla oblast nedávno zasažena seismickými otřesy, struktury postavené pomocí systému Nidyon prokázaly svou odolnost.

Jak zajišťuje Nidyon energetickou úsporu budovy?

Stavba energeticky efektivní budovy je prioritou současnosti. Kvalitní izolace snižuje spotřebu energie, čímž je přínosná pro životní prostředí. Při stavbě s Nidyonem máte jistotu, že vaše budovy budou odpovídat třídě A.

Jak se chovají stěny z Nidyonu v případě požáru?

V případě stěn s dvojitými panely jsou budovy postaveny tak, že tvoří souvislou konstrukci monolitických příček, které zabraňují šíření ohně. Pro tyto stěny platí certifikovaná odolnost REI 120, pro podlahy požární odolnost REI 240.

Jak se chovají budovy postavené systémem Nidyon ze seismického pohledu?

Budovy postavené systémem Nidyon vykazují odolnost vůči otřesům mnohem  vyšší než jsou minimální požadavky mezinárodních norem. Odolnost vůči vodorovným otřesům je vysoká díky konstrukci, která je tvořena krabicovým jádrem složeným z železobetonových stěn.. Budovy jsou po výskytu seismické události okamžitě znovu obyvatelné, protože jsou navrženy tak, aby neutrpěly žádné strukturální škody.

Jak jsou zabezpečeny otvory ve stěnách?

S otvory na dveře a okna se počítá již ve výrobní fázi. Montáž panelů je jednoduchá a rychlá, protože jsou očíslovány a součástí jejich dodání je i harmonogram montáže. Konstrukční detaily zahrnují preventivní opatření, která je třeba dodržet v případě, že je nutná výztuž na vyrovnání.

Může ocel v panelech korodovat?

Ne, sítě jsou vyrobeny z pozinkovaných ocelových drátů, takže jsou před korozí dostatečně chráněny.

Je možné provádět změny i během práce?

Pokud je třeba provést úpravu před nanesením betonu, nepředstavuje to problém, protože panely jsou snadno tvarovatelné. Pokud je již konstrukce postavena, ve většině případů je možné provést změny rychle a bez zásahu do konstrukce pomocí výztužných prací.

Máte otázky?

Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím telefonního čísla nebo kontaktního formulář

+420 721 218 082 alebo KONTAKTOVAT